Evrak imha makinesi

Bireysel ve kurumsal yaşamlarda gizliliğin ve özel hayatın bu kadar önemli olduğu günümüzde, kişilere ve firmalara ait bilgilerin ve belgelerin korunması da oldukça önemli hale gelmiştir. Bu noktada, özellikle kurumlarda artık işlevini yitirmiş belgelerin yok edilmesi de kritik bir konu olmaktadır.

İşlevini ve kullanım amacını tamamlamış belgelerin ve içerdikleri bilgilerin sağlıklı ve kalıcı bir biçimde yok edilmesi için, evrak imha makinelerinin kullanımı önem kazanmaktadır.

Evrak imha makinesi; piyasada evrak öğütücü, evrak parçalama, kağıt öğütücü ve kağıt kırpma makinesi olarak da anılmaktadır.

Evrak imha makineleri, sadece kağıt imhasında değil, hard disk, flaş bellek, CD gibi bilgi içeren materyallerin, kredi kartlarının, film şeritlerinin de imhasını gerçekleştirmektedir. Bunlara ilaveten, seçilen makinenin türüne göre; imha makineleri evraklar üzerinde bulunan zımba, toplu iğne ve ataş gibi malzemelerin de imhasını gerçekleştirebilmektedirler. İmha edilecek materyal alanı genişledikçe, evrak imha makineleri yerine multimedya imha ediciler devreye girmektedir.Evrak İmha Makinesi Modelleri Nelerdir?

Evrak imha makineleri; ofisler için merkezi tipte, arşivler için endüstriyel tipte ve bireysel makamlar için ise, masa yanı ya da masa altı modeller bulunmaktadır.

Evrak İmha Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evrak imha makinesi seçerken, imha edilecek materyalin özelliklerine uygun ve doğru ürün seçilmesi gerekmektedir. Diğer yandan, bilgi güvenliği bakımından da doğru ürünün belirlenmesi önemlidir, çünkü evrak imha makineleri güvenlik seviyelerine sahiptir. Evrak gizliliği arttıkça, imha makinesinin güvenlik seviyesi de daha yüksek seçilmektedir.


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.